Корисні лінки

Упродовж усього життя нам (і дорослим, і дітям) доводиться адаптуватись до різних ситуацій. Переступаючи поріг школи, дитина також увесь час адаптується: до дітей, до вчителів, до уроків, до нового режиму дня. Одним зі складних адаптаційних періодів є навчання у 5-му класі.

kmZVsmvBXCM 000

З цією метою 14 листопада 2018 року в закладі було проведено психолого-педагогічний консиліум, матеріали та рішення якого допоможуть педагогам враховувати рівень пізнавальної діяльності, з яким діти прийшли до 5-го класу, психологічні особливості 10-11-річних школярів, проаналізувати проблеми, з якими учні стикаються в адаптаційний період, виробити шляхи їх подолання.

Методичний захід проходив за планом:

1. Актуальність проблеми адаптації учнів 5-х класів щодо навчання в основній школі (заступник директора з НВР Зубчик Г.П.)

2. Психологічні особливості дітей 10-11 років. Матеріали діагностики. (практичний психолог Боровець О.П.)

3. П'ятикласники в позаурочний час: захоплення, умови формування творчих здібностей, перспективи (заступник директора з НВР Лукавенко Т.П., педагог-організатор Савчук Т.І.)

4. Фізіологічні особливості дітей 10-11 pоків. Стан здоров'я п'ятикласників. (медична сестра Касянчук Г.В.)

5. Співпраця «Учитель- учень». Виступи вчителів-предметників.

6. Перші кроки щодо порозуміння. Психолого-педагогічна характеристика класу (класні керівники 5 класів Боровець Л.І., Мамчур О.М.)

На завершення учасники психолого-педагогічного консиліуму виробили рекомендації:

вчителям - предметникам, які читають у 5-х класах протягом 2018-2019 н. р:

- враховувати в освітньому процесі вікові психофізіологічні особливості учнів;

- формувати активно – пізнавальне відношення учнів до свого предмету;

- розвивати навички самостійної роботи: користування додатковою літературою, словниками, довідниками, інтернет – ресурсами;

- спонукати учнів до вивчення правил, практичного їх застосування за допомогою інтерактивних методів (робота в групах, парах, форма діалогу);

- розвивати уважність, вміння зосереджуватися на окремих деталях;

- дотримуватися єдиних вимог до усного та писемного мовлення;

- пропагувати роль книги в житті людини, сприяти розвиткові виразності читання;

- на кожному уроці проводити фізкультхвилинки;

- виховувати почуття відповідальності за отримані знання;

- враховувати принципи роботи з обдарованими дітьми, які мають високі потенційні здібності;

- під час освітнього процесу та на уроках фізичного виховання, під час позаурочних, позашкільних заходів враховувати стан здоров’я школярів.

класним керівникам:

- спланувати роботу зі здійснення соціально-педагогічного супроводу за результатами діагностичних досліджень;

- спільно з практичним психологом провести батьківські збори щодо актуальних проблем виховання дітей молодшого підліткового віку «Психологія співпраці: як будувати свої взаємини з підлітком?», проводити групові та індивідуальні консультування батьків з проблеми адаптації.

TVTYHd38ttU 000

uMe32xf8iks 000