Батьки – головні природні вихователі дитини. Основний чинник у формуванні особистості – це виховний клімат сім’ї. Рідна домівка – не тільки місце притулку, дах над головою, а й родинне вогнище, місце захисту від життєвих негараздів. Батьки є першим суспільним середовищем дитини, а родина – провідним інститутом соціалізації.

Тому в закладі 7 грудня з батьками дошкільників було проведено батьківський всеобуч «На шляху до взаємодії» з метою підвищення психолого-педагогічної компетентності батьків у питаннях дитячо-батьківських стосунків, залучення батьків до організації освітньо-виховного процесу.

Дениско Т.Ф., практичний психолог провела тренінг з використанням таких вправ: «Сімейне коло», «Це моя дитина», «Батьки та діти», «Куля мрій», «Лист» та інші. Продемонстровано відеоролик «Дитячі прохання для батьків».

Мамчур Н.А., вчитель-логопед звернула увагу батьків, що важлива роль у формуванні особистості дитини, зокрема у розвитку її мовлення, належить сім’ї. Адже перші слова, перші речення дитина вимовляє в колі близьких людей. Сучасний ритм життя звужує спілкування батьків з дитиною до мінімуму, а це негативно відбивається на освітніх успіхах дітей.

У виступі батькам було роз’яснено, що переживання дитиною свого дефекту позначається на розвиткові її особистості, поведінці, соціалізації.

Батьків було ознайомлено з нормативними показниками мовленнєвого розвитку дитини. Охарактеризовано причини порушень мовлення.

Проінформовано батьків про шкідливість використання гаджетів дитиною до 3-х років.

Також були надані індивідуальні консультації.

Січень 2019