Гра-квест є інноваційною формою роботи з учнями. Це – цікавий і, водночас, ефективний спосіб засвоєння школярами необхідних знань, умінь та навичок. Інтерактивні вправи, виконання яких передбачає участь у квесті, стимулюють інтерес учнів, забезпечують активне долучення всіх учасників, згуртовують колектив учнів

Мета гри-квесту «Подорож  стежинами здоров’я» – сприяти отриманню школярами знань про поняття «здоров’я», «здоровий спосіб життя», визначення та усвідомлення факторів, що впливають на здоров’я, створення умов для формування в учнів позитивного ставлення до життя та власного здоров’я.

кв2

Після уроків у понеділок на майданчику зібралися школярі, щоб прийняти участь у грі-подорожі. Гра розпочалася з урочистого привітання команд учасників. Команди демонстрували  свою життєву позицію на зразок виступу агітбригади та презентували свою назву і девіз. Командам потрібно було подолати 5 станцій, щоб приїхати до фінішу:

І. СТАНЦІЯ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ "Місто Смаколиків"

ІІ. СТАНЦІЯ ГІГІЄНІЧНИХ ЗНАНЬ "Країна Чистоти"

ІІІ. СТАНЦІЯ СПОРТИВНА "Країна Фізкультурія"

ІV. СТАНЦІЯ ПРИРОДНИЧА "Заповідник"

V. СТАНЦІЯ БЕЗПЕКИ "Фортеця Порятунку"

На станції здорового харчування діти відбирали продукти, які є корисними для харчування, а шкідливі кидали у смітничок. Обираючи малюнки, діти самі називали чим ці продукти шкодять людині. Також із запропонованих продуктів діти складали  меню для сніданку, обіду і вечері.

На станції спортивна учасникам команд пропонували своєю силою і спритністю позмагатися у спортивній естафеті. Естафета проводилась таким чином, щоб перемогла дружба. Також діти виконали вправи зі скакалкою та обручем.

кв4

На станції природничій діти по черзі діставали картки із зображеннями натуральних ліків і корисних рослин. Команди відповідали, для чого і коли люди використовують ці лікарські рослини: калина, ромашка, мед, липа, березовий сік, часник, малина. Учням пропонували зібрати розрізаний аркуш паперу, на якому написаний Закон дружби Людини і Природи - "Сонце, повітря і вода - твої найкращі друзі" та прочитати  цей закон хором і голосно.

На станції Безпеки діти у конверті знаходили  картки із зображенням небезпечних ситуацій. Завдання гравців назвати, яка небезпека очікує дітей, які можуть бути наслідки і що слід робити, щоб уберегти своє життя і здоров'я. Учасникам необхідно було відгадати номери телефонів пожежної охорони, поліції, швидкої допомоги та служби.

Учням пропонували уявити, що біля них немає дорослих, а ситуація потребує невідкладних дій, якими будуть їхні дії в таких ситуаціях: ви сильно порізали руку, що слід одразу зробити? Уявіть, що ви залишились вдома самі, і раптом отримали опік, ваші дії? Уявіть, що впали, і в результаті отримали великий синець, що необхідно зробити? Дорослих вдома немає, а у вас сильно розболілась голова, як можна себе полікувати? Чи можна самому вживати ліки? Під час прогулянки ви знайшли незнайомий підозрілий предмет, який може виявитись вибухівкою. Ваші дії?

Подолавши всі станції, команди поспішали до фінішу. Найбільшу кількість балів  на станціях отримала команда «Веселка» і отримала перемогу. Команда «Кока-кола» зайняла друге місце, а команда «Орли» посіла ІІІ місце.

Проведення гри-квесту сприяло не тільки формуванню в учнів необхідних компетенцій, актуалізації наявних знань з теми здорового способу життя, а й формуванню громадянина, інтелектуально-розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, що володіє системою знань про здоров’я і здоровий спосіб життя, готової протистояти труднощам та негативним чинникам оточуючого середовища.

кв3

Проведення заходу забезпечило створення сприятливих психологічних умов для ефективної взаємодії в групі, самопізнання учасників гри. Проведення гри-квесту може стати традиційним щорічним заходом для нашого закладу, адже учні завжди з нетерпінням чекають чергових захоплюючих пригод, під час яких вони мають можливість проявити свої знання, вміння та творчі здібності, виконати ряд цікавих завдань.

Червень 2018