Історія – наші корені.

Без них не можливе життя

сьогодні і в майбутньому.
 М. Амосов

Важливим фактором формування сталого інтересу до історії та правознавства є практика проведення предметної декади. Вона відкриває широкі можливості для задоволення індивідуальних нахилів та здібностей учнів до предметів.

Впродовж  декади історії  та правознавства є найбільше можливостей зацікавити учнів історією та правознавством як наукою, цікавим навколишнім світом нашої планети, а також можливостей підвищити інтелектуальний рівень сучасного учня. Проведення ряду заходів під час декади  допомагає школярам звернути увагу на важливі зміни в сучасному історичному просторі, на зв’язок сьогодення з минулим, на роль кожного у вирішенні складної ситуації на планеті Земля.

В навчальному закладі декада історії та правознавства проходила з 20 по 30 листопада 2017 року.

Відкриття декади відбулося 20 листопада і було присвячене 100-літтю Української революції 1917-1921 років, адже 2017-й указом Президента України П.Порошенко, проголошено Роком Української революції. В цей день учні 8-11 класів взяли участь у виставці світлин «Видатні постаті Української революції 1917-1921 років». На виставці були представлені світлини Голови Української Центральної Ради М.Грушевського, Голови Генерального секретаріату В.Винниченка, Гетьмана Української Держави П.Скоропадського, Головного отамана Армії УНР С.Петлюри, Заступника Голови Української Центральної Ради С.Єфремова, Президента Західно- Української Народної Республіки Є.Петрушевича. Сформована тоді ідея державної незалежності стала визначальною для українського визвольного руху. Розбудовою Української Народної Республіки, Української Держави, Західно-Української Народної Республіки українці довели здатність і спроможність національного державотворення. Сьогоднішня Україна є спадкоємицею державницьких традицій, закладених революцією 1917–1921 років.

Історія1 000

Учитель історії та правознавства Мамчур О.М. провів відкритий урок в 9-А класі з теми «Конституція – Основний закон держави».

Історія2 000

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це свято  передбачає духовне єднання всього населення країни. Гідність і Свобода - фундамент для побудови процвітаючої національної держави. Цій події у рамках декади було присвячено  захід  «Цей день в історії», активну участь у якому взяли учні 11-Б класу. Пов’язуючи покоління борців з ХVІ-ХVІІІ та ХХІ століть за волю українського народу, учні 8-х класів виготовили буклети та макети «Життя та побут козаків» (учитель Мамчур І.М.).

22 листопада учні 10-х класів взяли участь у круглому столі «Українська революція 1917-1921 років: наслідки». Учні презентували історичні портрети діячів революції, визначали причини та хід подій буремних років, аналізували законодавчі акти часів Центральної Ради, Гетьманату, Директорії, визначали наслідки революції, історичне значення періоду очима сучасників (учитель Зубчик Г.П.).

23 листопада було відкрито конкурси-виставки малюнків «Моя Україна», стіннівок і плакатів «Історія - цікава наука». Активними в конкурсі були учні 5-6 класів, які представили своє бачення сучасної України в 50 кольорових малюнках. Переможцями стали учениця 5-А класу Свиридюк Т. та учень 6-Б класу Люшин Н. Грамотами за ІІ місце були нагороджені Омельчук К. (учениця 5-А класу), Дудар Н. (учень 6-Б класу), Боровець С. та Бондар А. (учениці 6-А класу). За ІІІ місце – Переходько В., Зейда Д., Мамчур В. (учениці 5-Б класу), Петля А. та Переходько А. (учениці 5-А класу), Булавін С. (учениця 6-Б класу). Різним періодам української історії були присвячені стіннівки і плакати: «Голодомор 1932-1933 років» (11-А клас), «Українська революція 1917-1921 років» (10-А клас), «Козацька Україна» (9-А клас), «Запорозька Січ» (8-Б клас), «Князі Київської Русі» (7-Б клас).

Історія3 000

24 листопада відбувалися заходи приурочені вшануванню жертв голодоморів в Україні. Протягом дня учні змогли ознайомитися із архівними матеріалами, науковими працями, світлинами, які проливають світло на злочини сталінського режиму супроти українського народу, відвідати лінійку-реквієм, яку підготували та провели учні 5-А класу та класний керівник Мелянчук З.М.

Історія4 000

Серед учнів 6-х класів 28 листопада було проведено гру брей-ринг «Цивілізації Дворіччя». Метою заходу було формування комунікативної, соціальної, інформаційної, полікультурної компетентності учнів, розвиток творчого мислення, виховання інтересу до історії. За перемогу змагалися команди «Історики» (6-А клас) та «Знавці» (6-Б клас). Учасники обох команд продемонстрували високий рівень знань з теми та розділили перемогу.

Завершилася декада підсумковою лінійкою, яку підготували та провели учні 7-Б ( Переходько М., Хавтура Д., Дудар Ю., Зейда С., Гурин В.) та 11-Б класів (Люшин З., Боровець Д.,  Зейда А., Гурин Ю.) з учителем історії Мамчур Н.А.

Історія5 000

Творчість, завзяття та наполегливість, вмілий педагогічний підхід продемонстрували під час проведення декади кафедра учителів історії у складі Галини Петрівни Зубчик, Олексія Миколайовича Мамчура, Ірини Михайлівни Мамчур та Наталії Анатоліївни Мамчур

Жовтень 2018