Щороку 1 жовтня у нашому закладі проводиться святкування дня ветеранів та людей похилого віку, адже цей день – не лише можливість нагадати всім про людський обов’язок бути турботливими і милосердними до найповажнішої частини суспільства. Це і привід до роздумів щодо подальшої долі людства, його культури, взаємозв’язку поколінь. Ми мало замислюємося над тим, хто ж такі «люди похилого віку», чим маємо завдячувати їм.

Передусім, це люди, які піднялися на найвищі вершини життя, з яких воно бачиться більш реальним, без оман. Їхнє найбільше багатство – досвід, знання, вміння, мудрість. Це люди, найбільше багатство яких - досвід, знання, уміння, мудрість. Нинішні «літні люди» є останніми носіями класичної культури межі ХІХ-ХХ століть, того часу, в якому понад усе були честь, вихованість, толерантність - ті духовні якості, завдяки яким вони гідно пройшли крізь всі жахи тоталітаризму, голодоморів, репресій та війн. І з кожним роком ми, на жаль, втрачаємо наших дорогих ветеранів – живих свідків тих подій, хто воював, йшов на смерть за свою країну, за рідний край.

Учні нашого закладу з ентузіазмом долучилися до вшанування людей похилого віку. Активісти шкільного самоврядування відвідали літніх людей, котрі проживають на території нашого села. Радісно допомагали стареньким по господарству та з великим захопленням слухали розповіді про минулі часи. Серед учнів був проведений конкурс вітальних листівок «Моя бабуся найкраща» і вручені рідним бабусям на святі «Серце забуте, обігрійте добром». Серед запрошених гостей були присутні бабусі багатьох учнів, а також ті бабусі, за якими діти доглядають. Учні вітали віршами та піснями, розповідали, як вони піклуються про своїх рідних бабусь. Захоплюючою була розповідь Пахальчук Галини Іванівни, яка пережила важкі часи для нашої країни, зуміла вижити під час Другої світової війни, пройшла крізь лихоліття голодомору та репресій. Слово було надано кожній присутній бабусі, які згадали свою молодість, свій життєвий шлях, дали цінні поради учням для майбутнього життя.

Всі бабусі щиро дякували, що для них було організовано таке свято, завдяки якому вони відчули свою потрібність суспільству. На святі лунали щирі слова вдячності і побажання довгих і щасливих літ людям похилого віку, адже саме вони – наші бабусі і дідусі є оберегами сімейного вогнища, саме вони допомагають батькам виховувати майбутнє покоління, цвіт нації.

zahid converted converted

Червень 2018