17 та 23 січня 2018 року на базі навчального закладу відбулися громадські слухання з питань процедури реєстрації випускників поточного навчального року на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році. На заходах були присутні батьки випускників, педагогічні працівники та учні 11-х класів. Заступник директора з навчально-виховної роботи Зубчик Галина Петрівна, яка відповідно до наказу закладу відповідальна за реєстрацію учнів на ЗНО-2018, зупинилася на нормативно-правових документах з даного питання, термінах реєстрації та графіку проведення основної та додаткової сесій з предметів.

Галина Петрівна зауважила, що результати зовнішнього оцінювання із трьох предметів, вибраних учнями під час реєстрації, будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію за шкалою 112 балів. Першим обов’язковим предметом ДПА є українська мова. Другим – математика або історія України (за вибором). Третій предмет – за вибором (біологія, географія, фізика, іноземні мови, хімія). Для зарахування оцінок за державну підсумкову атестацію можна вибрати й математику, й історію України та пройти зовнішнє оцінювання з цих предметів. Загальна кількість навчальних предметів, вибраних для проходження зовнішнього незалежного оцінювання, не повинна перевищувати чотирьох.

Зубчик Г.П. визначила 4 основних кроки щодо процедури реєстрації:

1. Ознайомлення із правилами прийому до вибраного вищого закладу освіти, де вказано перелік предметів, із яких необхідно подати результати зовнішнього незалежного оцінювання, Порядком проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

2. Здійснити вибір навчальних предметів, із яких вирішили пройти зовнішнє оцінювання, а також отримати оцінки за державну підсумкову атестацію.

3. Підготувати необхідні для здійснення реєстрації документи та матеріали, зокрема:

• копію паспорта (сторінки з фотокарткою, прізвищем, ім’ям та по батькові).
  • дві однакові фотокартки для документів розміром 3 х 4 см із зображенням, що відповідає досягнутому віку (фотокартки мають бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері);
  • реєстраційну картку, яку можна сформувати самостійно, скориставшись спеціальним сервісом «Зареєструватися», розміщеним на веб-сайті Українського центру оцінювання якості освіти, або звернутися за допомогою до особи, відповідальної за реєстрацію в закладі освіти.

У разі необхідності також підготувати:

• медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання за формою первинної облікової документації № 086-3/о «Медичний висновок про створення особливих (спеціальних) умов для проходження зовнішнього незалежного оцінювання», затвердженою наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 29 серпня 2016 року № 1027/900;
  • заяву щодо надання можливості пройти зовнішнє оцінювання з певного(их) предмета(ів) під час додаткової сесії, у якій має бути вказана причина, що унеможливлює участь в основній сесії, та документ, що підтверджує цю причину (для осіб, які мають на це право відповідно до розділу VI Порядку).

На копіях документів випускник має написати «Згідно з оригіналом» (без лапок), поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

4. Сформувати комплект реєстраційних документів та подати його особі, відповідальній за реєстрацію в закладі.

Було наголошено, що до 31 січня 2018 року триває реєстрація на пробне незалежне оцінювання, яке відбудеться 24 березня – українська  мова і література та 31 березня 2018 року – решта  предметів. Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться за кошти фізичних та юридичних осіб, вартість – 132  гривні за один предмет. Тому учні можуть ознайомитися на практиці зі змістом та структурою предметних тестів, навчитися ефективно розподіляти час, пройти процедуру, спробувати свої сили у складанні тестів. Все це дозволить психологічно адаптуватися та набути впевненості для проходження основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання.

У своїх виступах вчителі навчального закладу Боровець Леся Іванівна та Мамчур Олексій Миколайович акцентували увагу на психологічній підтримці випускників батьками, спільній відповідальності за відвідування випускниками занять, підвищення якості підготовки до складання зовнішнього незалежного оцінювання.

На завершення відбулися індивідуальні консультації батьків та учнів з вчителями 11-х класів.

Червень 2018