За Крутами в скруту

Чорним громом гуло,

Їх там триста, як скло.

Полягло, полягло…

29 січня Україна відзначає День Героїв Крут. 100 років тому 300 українських мучеників пішло в безсмертя. Юнаки-герої показали приклад мужності, відданості і незборимості духу. Герої не вмирають. Вони живуть у пам’яті і справах наступних поколінь.

16 (29) січня 1918 року на залізничній станції поблизу селища Крути за 130 кілометрів на північний-схід від Києва  розпочався  бій, який  тривав--- годин із 5 між 6-тисячною більшовицькою армією та 300-ми київськими студентами та учнями, що захищали підступи до Києва. В масштабах всесвітньої історії ця битва зовсім невеличка. Вона не є зразком військового мистецтва. Це – символ  нескореного духу нашої нації.

Схиляючи голови перед вічною пам’яттю загиблих юнаків, учні 10-Б класу – Мамчур Наталія, Мамчур Анастасія, Ющук Олена, Власюк Надія, Гурин Катерина, Огородник Оксана, Шевчук Юлія, Люшин Ірина, Петля Дмитро, Зубчик Тетяна, Щирук Ангеліна, Ющук Дмитро, Гурин Христина, Мамчур Дмитро, Дзюба Інна, під керівництвом вчителя історії Зубчик Г.П. 29 січня 2018 року провели лінійку-реквієм «Пам’ятаємо героїв Крут». З хвилюванням і  щемом у серці слухали школярі про молодих українських захисників морозного дня 1918 року, які добровільно записалися в ряди захисників рідної землі. Молодь, яка перед лицем смерті не просили помилування, а співала «Ще не вмерла Україна..». Багато поетичних рядків було присвячено відвазі, сміливості та відданості захисників. «Крутянська пісня» на слова Богдана-Ігора Антонича та презентація світлин з теми допомогли учасникам заходу осягнути всю трагічність цієї ситуації, її прямий зв'язок із сьогоденням. Хвилиною мовчання було вшановано загиблих.

Ваші могили знані й незнані,

Волі народної дзвін.

Вічна Вам пам'ять, вічна Вам слава