Однією з найбільших екологічних проблем сучасності є зростання обсягів використаної електроніки та супутнього обладнання, серед яких особливу загрозу становлять відпрацьовані батарейки. Однак спеціальне маркування, що закликає не викидати їх у смітник, більшість з нас ігнорує.

Досліджено, що батарейки містять у собі важкі метали, що сильно забруднюють навколишнє середовище. Одна викинута пальчикова батарейка при розкладанні в ґрунті впливає приблизно на 20 квадратних метрів землі. На такій території могли б рости два дерева, жити два кроти, один їжак та декілька тисяч дощових черв’яків. Важкі метали потрапляють у повітря, в підземні води, а звідти до організму людини.

Різні метали - ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі і в організмі людини, завдають істотної шкоди здоров’ю, зокрема сприяють виникненню онкозахворювань та хвороб щитовидної залози. Важливо усвідомити, що через свою байдужість чи необізнаність люди отруюють себе і довкілля. А від цього залежить наше майбутнє.

Тому учні нашого закладу започаткували шкільний проект по збору використаних батарейок для їх подальшої безпечної утилізації. Члени шкільного самоврядування звернулося із закликом до учнів, працівників закладу принести використані батарейки.

Ми провели просвітницьку роботу серед жителів сіл Прислуч, Колодязне, Хотин і розмістили у приміщенні нашого закладу, магазинах Прислуцької сільської ради  ємкості для збору відпрацьованих батарейок. Встановлення їх дозволить знизити рівень забруднення земель і питних вод нашого села і мікрорайону.

Тож закликаємо всіх підтримати нашу екологічну ініціативу! Ми плануємо налагодити співпрацю з пунктами прийому використаних батарейок у місті Рівне для безпечної утилізації відпрацьованих батарейок.

Гурин Віта, премр-міністр учнівського парламенту

P2120215 новый