«Живе Кобзар у пам’яті народу,
Живуть його слова, і мрії, і думки.
Хоч зазнавав великі перешкоди,
Та спадщина його сягла віки»

Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для українців є ім’я Тараса Григоровича Шевченка, славетного і  величного митця, людини планетарного масштабу.

Цікавим та пізнавальним для учнів став виховний захід «Є в Шевченка народження дата – дати смерті в Шевченка немає», підготовлений учнями нашого закладу. Українська символіка, вишиті рушники, книжкові виставки, портрети Шевченка, стіннівки, учнівські малюнки прикрасили зал в якому відбулося свято. У неспокійний для нашої держави час, нам, як ніколи, потрібні сила духу Тараса, його віще слово, незламна  віра в те, що «буде правда між людьми».

Свято розпочали ведучі, учні 8-Б класу Кравець Павло та Люшин Марія, які розповіли про життя та творчість Тараса Григоровича. Всіх присутніх зачарувала Щирук Анастасія, учениця 8-Б класу, піснею «Зацвіла в долині». Свою майстерність у декламуванні віршів Тараса Шевченка продемонстрували читці - Рибачук Людмила, Минюк Віталій, Булавін Софія. У сценці «Мені тринадцятий минало» виконали ролі Пилипчук Тарас та Лазутчик Ангеліна, які щиро передали думки і почуття маленького Тараса. Завітали на свято також герої Тараса Григоровича - Катерина (Філімонова Вікторія), Наймичка (Семенович Олеся), які продекламували уривки з поем. Добрим словом згадали про Кобзаря Шевчук Наталія, Лафета Олександр, Філімонова Ольга. На завершення заходу учасники переглянули презентацію «Хто зігрітий любов’ю до людей – не прохолоне ніколи»

Нехай назавжди залишається пам'ять, добра слава про людей, що мандрують у світі в пошуках істини та правди. Кожне слово Тараса Григоровича Шевченка ніби із сьогоднішнього дня. Твори геніального поета допомагають осмислити минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для себе нове в мудрих рядках його творчості.