Одягнімо, друже, вишиванки -

Наш чарівний український стрій.

Не для когось, не для забаганки,

А для себе, вірний друже мій!

17 травня учні та вчителі закладу долучилися до щорічної Всеукраїнської акції «День української вишиванки»: декламували вірші, брали участь у вікторинах, співали народні пісні. Всі були у вишиванках: яскравих, модних, барвистих, в чорно-білих та блакитно-білих візерунках,  усміхнені та радісні, а це і не дивно, бо у вишитому одязі закодовані символи сили, добробуту, краси та оберегів. День вишиванки -  це свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння національного вишитого одягу та об’єднання  українців.

Ще з сивої давнини відомо, що вишита сорочка є символом здоров’я та краси, оберегом щасливої долі та родової пам’яті. За традицією, вишита сорочка передавалася з покоління в покоління, із роду в рід як родинна реліквія. Цей український оберіг пройшов крізь віки й нині символізує чистоту почуттів, глибину безмежної любові до Батьківщини. По класах відбулися виховні заходи, на яких учні та вчителі розповідали про історію української вишивки, про значення кольорів та символів, про те, що кожному регіону України притаманна своя вишивка.

Вишиванка з кожним роком стає все більш популярною, її вдягають не лише на свята, а й у будні. Учні та вчителі провели флешмоб, у якому продемонстрували красиві, яскраві та неповторні вишиті сорочки та рушники. А ще діти висловили бажання жити і працювати в мирі, вибудувавши на подвір’ї закладу слово «МИР» та  стали учасниками флешмобу «Ми - за мир!!!». Своєю акцією школярі хотіли привернути увагу сільської громади і закликати всіх українців до збереження національної культури та відстоювання миру.

CIMG0005 000

CIMG0008 000

Проведення дня української вишиванки продемонструвало, що учні та вихованці закладу  разом зі своїми педагогами  відчувають себе справжніми українцями та налаштовані на збереження культури, звичаїв й традицій свого народу.

P5170004 000

CIMG0001 000

Тож носімо на долю і щастя наш оберіг - вишиванку!