^Вверх
Булінг (від англ. Bully - хуліган, забіяка, насильник) – психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою. Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Серед дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот, цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування. Є ще модифікації - мобінг і кібербулінг.
Мобінг – дії менш радикальні – обзивання, непристойні жарти, плітки.
Кібербулінг – цькування через Інтернет, соцмережі, смс, електронну пошту.
Найчастіше булерами , тобто кривдниками , стають підлітки у віці 11 до 17 років. Нерідко цькування і навіть побиття однолітків для них є звичним явищем, адже вирішувати суперечки в інший спосіб вони просто не вміють. Причину такої жорстокості,перш за все варто шукати в сім´ї. Діти без перебільшення копіюють поведінку своїх батьків, стверджують психологи. Агресори на роль своєї жертви часто обирають закритих чи талановитих дітей. Останні зосереджуються на своїх справах є менш активними у колективі. За рахунок приниження слабшого булери самостверджуються. Однак, приниження в шкільні роки залишає слід на все життя .
Верховна Рада 18 грудня 2018 року ухвалила закон «Про несення змін до деяких законодавчих актів України щодо проти дії булінгу (цькування)».
Законом передбачано штрафи – і для винуватців, й для їхніх батьків , якщо кривдники неповнолітні. За замовчування булінгу серед школярів передбачано грошове покарання. За моральне приниження чи побиття доведеться заплатити від 1700 до 3400 гривень . Словесні образи та агресія обійдуться від 40 до 800 гривень. Шкільна адміністрація за факт приховування булінгу сплатить від 850 до 1700 гривень.
Безкоштовна гаряча лінія з питань продидії булінгу на номер 116000
лінія працює з понеділка по пятницю з 10.00 по 18.00