Щороку 22 січня Україна святкує  проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.22 січня 1919 року, в Києві на Софійській площі був проголошений Акт Злуки (об'єднання) українських земель у єдину Україну, затверджувалося обєднання двох тодішніх держав УНР і ЗУНР, які виникли на уламках Російської та Австро-Угорської імперій, в єдину соборну Українську державу.

У тексті Акту Злуки стверджувалося: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна) та Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили й за які помирали найкращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

Це свято було офіційно засноване в 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об'єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (Соборної) української держави.

Державне свято День Соборності України учні нашого закладу відзначили урочисто і патріотично. Класними керівниками були проведені виховні години національно – патріотичного спрямування: «Єднання заради Незалежності», «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». На урочистій лінійці школярі згадали важливий момент історичного минулого – День злуки ЗУНР та УНР в одну державу та нинішню боротьбу проти російської агресії як віхи єдиного процесу боротьби за незалежність України. В бібліотеці була організована тематична виставка літератури «22 січня – День Соборності України».

Учні нашого закладу впевнені в бажанні будувати Українську державу в рівноправній єдності всіх громадян незалежно від національності, віри і переконань, бо Свобода, Незалежність, Соборність – це ті неперехідні цінності, які завжди були, є і будуть шановані в Україні.