^Вверх
Булінг (від англ. Bully - хуліган, забіяка, насильник) - психологічний терор, побиття, цькування однієї людини іншою. Випадки насильства серед учнів завжди були частиною школи, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. Серед дітей 11-15 років поширені плітки, принизливі жарти та бойкот, цькування однієї дитини іншою, агресивне переслідування. Є ще модифікації - мобінг і кібербулінг.
Мобінг-дії менш радикальні-обзивання, непристойні жарти, плітки. Кібербулінг-цькування через Інтернет, соцмережі, смс, електронну пошту.
Найчастіше булерами, тобто кривдниками, стають підлітки у віці від 11 до 17 років. Нерідко цькування і навіть побиття однолітків для них є звичним явищем, адже вирішувати суперечки в інший спосіб вони просто не вміють. Причину такої жорстокості, перш за все, варто шукати в сім’ї. Діти, без перебільшення, копіюють поведінку своїх батьків, стверджують психологи. Агресори на роль своєї жертви часто обирають закритих чи талановитих дітей. Останні зосереджуються на своїх справах і є менш активними у колективі. За рахунок приниження слабшого булери самостверджуються. Однак, приниження в шкільні роки залишає слід на все життя.
Верховна Рада 18 грудня 2018 року ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)».
Законом передбачено штрафи-і для винуватців, й для їхніх батьків, якщо кривдники неповнолітні. За замовчування булінгу серед школярів передбачено грошове покарання. За моральне приниження чи побиття доведеться заплатити від 1700 до 3400 гривень. Словесні образи та агресія обійдуться від 40 до 800 гривень. Шкільна адміністрація за факт приховування булінгу сплатить від 850 до 1700 гривень.
Безкоштовна гаряча лінія з питань протидії булінгу- на номер 116000.
Лінія працює щоденно з понеділка по п’ятницю з 10.00 по18.00